Rozhovory

Freddie Highmore, Elizabeth Reaser & Rita Wilson Talk Homework at Sundance Premiere!

11. února 2011 v 14:18 | Eve
Hollywire hit, premiéra na filmovém festivalu Sundance 2011 dlouho očekávaného filmu, Homework!

Herecké obsazení včetně Emmy Roberts, Freddieho Highmorea, Elizabeth Reaser a Rity Wilson byli více než horliví při konverzaci s Chelsea Briggs z Hollywire o celovečerním filmu Sundance.

[...]


[...]

Hollywire
Hvězda filmu, Freddie Highmore řekl Hollywire jak nadšený byl, že mohl být součástí filmového festivalu Sundance s tak talentovaným obsazením, 'V žádném případě si nemůžete stěžovat, je to nádherná krajina, skvělí lidé a je hezké vidět každého z filmu'

[...]

Freddie Highmore: Odveden z festivalu Sundance!

5. února 2011 v 14:45 | Eve
Ha-ha-ha, tak jsem přeložila další mini článek. Bez Pepka, mého vrchního překladatele, a jde to poznat...

Hvězdy nejsou nad zákonen! Jen se zeptejte Freddieho Highmorea!

18 letý britský herec mluvil během Creative Coalition panel na filmovém festivalu Sundance 2011, když mu bylo sděleno, že musí odejít, protože akce byla na baru a on je ještě pod hranicí 21 let!

Freddie to vzal dobře a odešel s úsměvem, zatímco dav mu zatleskal a začal skandovat: "Freddie, Freddie, Freddie!"

Předtím než musela odejít, byla hvězda filmu Homework dotázána, jaký druh filmu by chtěl dělat.

Freddie řekl, "Chcete dělat něco, co je pro vás osobní. Myslím si, že věci, které mohou dělat rozdíly pochází z něčeho, co znáte a z něčeho, v co věříte."


O filmu Dobrý ročník

23. ledna 2011 v 13:57 | Eve
A Good Year
"Myslím, že po shlédnutí tohoto filmu se lidem začne vybavovat jejich dětství," říká 14letý Freddie Highmore, který si zahrál mladého Maxe. "Film vás přiměje ohlédnout se za těmi věcmi, které se vám v životě přihodily. Mladý Max tehdy netušil, jak jsou ty lekce, které od strýce Henryho dostává, důležité. Teprve když vyrostl a vrátil se zpět, uvědomil si, jak zásadní hrály při jeho vyrůstání roli."

O obsazení filmu Arthur a Maltazarova pomsta

22. ledna 2011 v 18:07 | Eve
O obsazení Arthura 2
Freddie Highmore:
Popularita Freddieho Highmorea od prvního filmu Arthur a Minimojové konstantně roste. Po filmu Dobrý ročník od Ridleyho Scotta zazářil po boku Jonathana Rhys-Meyerse a Robina Williamse ve filmu Melodie mého srdce a v dalším filmu natočeném na motivy dětské knihy s názvem Kronika rodiny Spiderwicků. Objeví se samozřejmě i v dalších pokračováních malého Arthura. "Je to pokaždé trochu smutné, když skončí natáčení při kterém jste si byli po dobu několika týdnů tak blízcí a všichni se kterými jste pracoval, najednou zmizí. Proto jsem měl obrovskou radost, že jsem mohl točit toto pokračování a zase se znovu setkat s celým štábem, Lucovou neuvěřitelnou energií a rodinnou atmosférou. Bylo to trochu jako vrátit se v čase zpátky. Já i Arthur jsme trochu zestárli, ale pořád jsme to my. Je to jako jezdit na kole, jednou se to naučíte a pak už to nikdy nezapomenete."

Freddie Highmore: "Když vám je osmnáct, tak už nemůžete hrát dítě"

21. ledna 2011 v 18:45 | Eve
Překládala jsem první půlku sama, tak některé věty nedávají smysl. To nevim, proč ten novinář používá tolik odborných výrazů - kdo se s tím má překládat? Takže trochu volnější překlad mno.. :D Ale s tou druhou polovinou mi pomáhal jistý kluk. Díky Pepku!

(Edit: Tak Danny taky pomáhala - Pepek to přeložil ve smylu, co nám chtěl Freddie říct, já to řekla Danny a on/ona to přeložila do smysluplné a spisovné češtiny, Rodinka zatím otravovala, ať už toho necháme, ale děkuji svým spolužkům za pomoc! :))

V tomto rozhovoru padali hezké hlášky a Freddie lhal, jako když tiskne - to mu tak budu věřit, že s hrál na pláži s Danielem Radcliffem :D
Jinak je to celkem dlouhý článek, něco jako životopis, ale dozvídáme se spoustu věcí o jeho rodině, jeho osobnosti a tak... :)
_____________________________________________________________

Johhny Depp ho miluje, ale Freddie Highmore si stále není jistý herectvím. S BBC trhákem na cestě radí Geradu Gilbertovi, jak se vyhnout tomu, aby se stal další nešťastnou dětskou hvězdou.

Show business je nechvalně známý mnoha dětskými hvězdami, které skončí špatně. Přechod z roztomilé tvářičky a flekatého teenagera a dál je jen zřídkakdy jednoduchý, ale pro Macualyho Culkina a Lindsay Lohan, tohoto světa, (jejich roztomilost zvýšili a dali do bezpočpu kin) rostoucí bolest může vést k značnému "vykolejenému" chování k veřejnosti.

Častější, než ty rychlé jízdy do ústavu či vězení, jsou však dětské hvězdy, které tiše zmizí hned jakmile přijde dospělost. Nekonečné titulky článků "Kde jsou teď?" -  Fred Savages, Mark Lesters a Peter Ostrums. Peter Ostrum? Jako chlapec hrál v roce 1971 Karlíka Bucketa ve filmu Willy Wonka & továrna na čokoládu, ale nyní je úspěšný veterinář koní, který pracuje ve státě New York.

Ostrum je obzvlášť důležitý pro 18 letého herce, kterého právě poznávám, Freddieho Highmora, jehož herecký zlom nastal ve 12 letech, v životopisném filmu J. M. Barrieho Hledání Země Nezemě, po boku Johnnyho Deppa. Také si zahrál Karlíka Bucketa v roce 2005 ve verzi Tima Burtona klasické pohádky pro děti Roalda Dahla.
JEAN GOLDSMITH
Highmore si vedl dost dobře - na A - na to, aby si získal místo na Cambridge. V současné době se blíží ke konci svého prvního období studování španělštiny a arabštiny na Emmanuelské koleji.

"Když vám je 18, tak už nemůžete hrát dítě z Hledání Země Nezemě," to je podle Highmora rozumné zhodnocení jeho situace."Lidé mají různá očekávání, když jste mladší - je to méně o vžití se do postavy; oni chtějí přirozenou věc. A chtějí jenom, abyste byli schopni každý den zesílit a pracovat. Mají strašný strach z 10 nebo 11 letých dětí, které budou říkat "Dneska nechci hrát."

Mladé hvězdy: Kým se stanou...?

7. ledna 2011 v 15:45 | Eve
Od vydání High School Musical 3 a dokončení nesvaté triologie, která jistě přinese konec světa (ne, já nejsem fanoušek), Zac Efron a mladé hvězdy z High School Musical dělali velké vlny ve filmové branži. Zdá se, že stará garda je nahrazována generací mladých hvězd. A jak všichni dopadli? Zde je stručný pohled na některé nové vlny kasovních dětí a úvaha, jak některé dospívající a dospělé hvězdy dopadnou...

[...]

○ Zac Efron -> George Clooney
○ Vanessa Hudgens -> Renee Zellweger
○ Abigail Breslin -> Julia Roberts
○ Emma Watson -> Angelina Jolie
○ Miley Cyrus -> Beyonce
○ Dakota Fanning -> Nicole Kidman
○ Daniel Radcliffe -> Tom Hanks
○ Ellen Page -> Meryl Streep
○ Emma Roberts -> Gwyneth Paltrow
Freddie Highmore -> Tom Cruise

Freddie Highmore -> Tom Cruise

Freddie Highmore je prostě rozkošný - a tak hluboce zapůsobil na Johnnyho Deppa ve filmu Hledání Země Nezemě tak, že ho doporučil pro roli do filmu Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005. On nám připomíná "čerstvou tvář" a "úsměv-způsobujícího" Cruise z dávných dob.

[...]

Helena Bonham Carter a Freddie Highmore - Sousto pro Toast

24. července 2010 v 15:33 | Eve

Ruby Films, Screen West Midlands and BBC Filmspřinášejí paměti Nigela Slatera na velké plátno.

Helena Bonham Carter aFreddie Highmore podepsali smlouvu pro filmovou adaptaci Toast, převzanou z pamětí Nigela Slatera. Příběh je o dětství a dospívání slavného spisovatele, který píše o jídle, v anglických Midlands v roce 1960.

Carter bude hrát Slaterovu nevlastní matku a Highmore hrát 15 letého Slatera. Natáčení filmu začne v červnu ve východním Midlands.

Producenti jsou Ruby Films, Screen West Midlands a BBC Films. The Works International zachází s mezinárodním prodejem.

Projekt bude pro televize ve Velké Británii, ale byl prodán pro divadla mezonárodně.

Lee Hall (Billy Elliot) upravuje scénář a SJ Clarkson (TV Life On Mars, Heroes)bude režírovat.

Rubyho Faye Ward produkuje a investoři jsou Screen West Midlands, Lipsync Post Production a BBC. Výkonnými producenti jsou Rubyho Alison Owen, Paul Trijbits a Nicole Finnan a Jamie Laurenson z BBC.

Výkonný producent Paul Trijbits z Ruby Films řekl: "Freddie a Helena byli náši vysnění herci pro Toast - rádi bychom přinesli Rubyho standarty kvality obsazení do tohoto nádherného příběhu o dospívání pro celosvětové publikum."

Copyright © http://www.screendaily.com/; Volný překlad od Eve pro http://highmore-freddie.blog.cz/

Kdo nahradí Tobeye Maguirea ve 'Spider-manovi 4'?

21. července 2010 v 13:00 | Eve
Kvůli mé angličtině a lenosti jsem přeložila jenom úvod a kousek, kde se mluví o Freddiem. Teda já bych ho jako Spider-mana nebrala :D

Včera, 11. 1. 2010, bylo oznámeno, že Tobey Maguire a Sam Raimi opustili produkci Spider-mana 4, a otevřeli tak dveře pro mladší herce, kteří si mohou obléknout modro-červený spandex.  Ale kdo může pokračovat v úspěchu 2, 5 miliadry dolarů?
Nejdřív si projdeme nový směr čtvrtého dílu.

[...]

Freddie Highmore: Fyzicky dokonale stavěný, a byl by ještě v přijatelném věku pro tuto roli, na začátku natáčení. Už se ukázala jeho zručnost, schovaná za jeho britským přízvukem, ve filmech jako Astro Boy, takže bychom se neměli bát o jeho výkon.

Kdo
Mezi dalšími kandidáty pro tuto roli jsou: Emile Hirsch, Josh Hutcherson,
Chace Crawford a Taylor Lautner.

Bude mít Britney Spears Karlíka? aneb Britney pojmenuje svého syna podle Freddieho

6. února 2010 v 13:47 | Eve
I když je to 5 let starý tak mě to stejně dostalo XD

Velké dítě Britney

8. 8. 2005 12:00
Dítě, které čeká v říjnu s manželem Kevinem Federlinem pojmenuje po hlavní dětské postavě z animovaného filmu "Karlík a továrna na čokoládu" (Charlie and the Chocolate Factory).

Bude to tedy Charlie!
Popová princeznička navštívila před dvěma týdny americkou premiéru tohoto filmu a byla jím unesená! Myslí si, že jméno Charlie je skvělé jak pro chlapečka, tak i holčičku.
Podle TV.com Kevin samozřejmě nesdíli nadšení své mladičké ženy a trvá si na svém. Když to bude kluk, bude to Kevin Junior.
V pohádkovém příběhu si zahrál Willyho Wonku, jednu z ústředních postav, i Johnny Depp.
A nemohl by to tedy být Willy nebo Johnny, Britney?! A co takhle Kačer Donald?
převzato ze Super.cz

Další recenze Astro Boye

1. ledna 2010 v 16:00 | Eve
Ještě před deseti lety byla situace taková, že každý 3-D animák posadil návštěvníky kin na zadek. Byla to nová technologie, neokoukaná a zajímavá a lidem stačilo, že hrdinové nových animovaných filmů byli plastičtější než Kačer Donald. Doba ale pokročila a dnes je 3-D standardem a pokud chtějí filmaři své dílo prodat divákům, musí se snažit i v ostatních aspektech. Tvůrci Astro Boye se snažili bohužel málo.


Předělávka legendárního japonského seriálu totiž nedopadla tak, jak by si asi fandové animovaných akčních a dobrodružných filmů představovali. Příběh kluka, který se po své smrti stane díky otci - vědci robotem, je totiž dokonalým příkladem scénáristické lenosti a neinvenčnosti. Někdo si tu totiž evidentně myslel, že když se točí animák pro děti, není nutné se příběhem moc zabývat. Bohužel ohraná písnička na téma "dostanu se do problémů, objevím přátele, najdu sám sebe, zachráním město a získám si lásku tatínka" dnes už nikoho nevzruší.

Astro Boy jede naprosto přesně podle šablony, kterou už jsme v kině viděli nejméně stokrát a nemá ani tu nejmenší snahu přijít s něčím novým nebo neokoukaným. Divákům do sedmi let bude možná tahle sbírka klišé stačit, protože ještě nestihli nakoukat dost filmů, ale jejich platící rodiče budou pravděpodobně po pár minutách hledat v sedačce tu správnou polohu, ve které se dá pohodlně usnout a přitom nerušit chrápáním okolí.

Jediné světlejší okamžiky pro starší návštěvníky kina přicházejí ve chvílích, kdy začne nějaká akce. Ta se tvůrcům docela povedla a rozhodně dokáže člověka probrat z polospánku. Bohužel těch rychlých a opravdu zábavných scén není dost na to, aby dokázaly nějak výrazně vylepšit dojem ze zbytku filmu. Po vizuální stránce není Astro Boy také příliš zajímavý a i když je retro stylizace docela fajn, s ničím dalším se animátoři v Imagi nepředvedou.


Astro Boy je jednoduše podívaná jen pro ty nejmladší diváky. Ti budou nejspíš spokojeni, protože dostanou jednoduchou báchorku s veselými i strašidelnými roboty, nějakou tu akci a nic složitého, co by jim udělalo binec v hlavě. Ovšem pro diváky, kteří stále ještě nedostali z hlavy emocionálně narvaný úvod z pixarovky Vzhůru do oblak, je Astro Boy jen ztrátou času a po všech stránkách průměrný nebo spíš podprůměrný animák.
Autor: Mr. Hlad
 
 

Reklama

pod menu