Filmografie

The Art Of Getting By

11. května 2011 v 14:40 | Eve

George, osamělý a rezignovaný dospívající, který se tak choval po celou dobu až do maturitního ročníku, aniž by kdy jeden den skutečně pracoval, se spřátelí se Sally, krásnou komplikovanou dívkou, která v něm rozpoznává spřízněnou duši.

Český název: Není znám
Žánr: Romentický, drama
Délka: 84 minut
Natočeno: 2010 (New York, USA)
Režie: Gavin Wiesen
Hrají: Freddie Highmore, Emma Robert, Michael Angarano
Freddieho role: George Zinavoy


© highmore-freddie.blog.cz

Master Harold...and the Boys

7. září 2010 v 20:05 | Eve
Master Harold...and the Boys
Jedná se o anti-racistický film! Vím, že jsem použila slova jako "černoch", ale překládala jsem to z anglického originálu a chtěla jsem to mít co nejpřesnější. Díky za pochopení.

Příběh pojednává dospívání 17 letého Hallyho. Hally, bílý Jihoafričan, má špatný vztah s jeho biologických otcem, jehož očekávání a názory na něj a na jeho náhradní otce, černochy - číšníky, Sama a Willieho, nejsou moc dobré. Mladý Hally je povinen smát se otcovým racistickým vtipům a provádět ponižující úkoly jako vyprazdňování nočníků. Naproti tomu díky Samovi získává Hally mnoho pozitivních zkušeností. Poté, co byl ponížený jeho otcem, Sam ukazuje Hallymu, jak být hrdý i na něco, co je dosaženo tím, že mu pomůže postavit si vlastního draka.

Jednoho dne Hally dostane zprávu, že se jeho skutečný otec, alkoholik a násilník, vrací z daleké nemocnice. V Hallym, který se rozruší touto zprávou, se tak uvolní roky potlačovaného hněvu a bolesti, který si vybíjí na svých dvou černých přátelích...

Český název: Není znám
Žánr: Drama
Délka: 87 minut
Natočeno: 2010 (Jižní Afrika)
Režie: Lonny Price
Hrají: Freddie Highmore, Ving Rhames, Patrick Mofokeng
Freddieho role: Hally


Copyright © by Eve for http://highmore-freddie.blog.cz/

Arthur and the Revenge of Maltazard

7. září 2010 v 19:32 | Eve
Arthur and the revenge of Maltazard
Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi… Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků. Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí a vy-dává se ji zachránit. Až na místě ale zjistí, že Minimojové ho o pomoc nevolali. Kdo na mladého hrdinu nastražil tuto léčku?

Český název: Arthur a Maltazarova pomsta
Žánr: Animovaný
Délka: 93 minut
Natočeno: 2009 (Francie)
Režie: Luc Besson
Hrají: Freddie Highmore, Mia Farrow, Jimmy Fallon, Snoop Dogg, Asa Butterfield, Lou Reed, Ron Crawford, Robert Stanton, Penny Balfour
Freddieho role: ArthurTrailer s českými titulky. Pro zobrazení si musíte nstavit "zobrazení poznámek".

Astro Boy

7. září 2010 v 19:19 | Eve
Astro Boy
Je to pták? Je to letdlo? Ne, mechanický kluk - Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv.

Český název: Astro Boy
Žánr: Akční, animovaný, sci-fi
Délka: 94 minut
Natočeno: 2009 (USA, Hong Kong, Japonsko)
Režie: David Bowers
Hrají: Freddie Highmore, Nicolas Cage, Nathan Lane, Bill Nighy, Donald Sutherland, Kristen Bell, Eugene Levy, Charlize Theron, Madeline Carroll, Matt Lucas, Samuel L. Jackson
Freddieho role: Astro/Toby (dabing)


A Fox's tale

5. září 2010 v 21:37 | Eve
Kis Vuk
Tento film vypráví o malém Jackovi, malé lišce, která tráví svůj čas užíváním života v lese se svou milující rodinou. Během Druhé světové války se život malého Jacka obrátí naruby, když zajali jeho otece, Jacka, a přinutili ho připojit se k cirkusu. Hlavní záporná postava filmu, chytrá majitelka cirkusu Anne, zoufale chce stále větší a lepší vystoupení. To ji vede k únosům lesních zvířat, včetně otce malého Jacka. S pomocí svého mažela, kouzelníka, Anne hypnotizuje zvířata pro svá představení.

Na jeho záchranné misi, malý Jack dostane pomoc od mnoha nepravděpodobných hrdinů, včetně milého chlapce Alexe a mladé akrobatky Arabelly. Malý Jack, na záchranné misi svého otce, naváže nová přátelství, včetně cirkusové lišky jménem Darcey. Společně osvobodí všechna zvířata, takže se mohou vrátit domů do lesa.

Originální název: Kis Vuk
Žánr: Animovaný, dobrodružný, rodinný
Délka: 85 minut
Natočeno: 2004 (Maďarsko, UK)
Režie: György Gát, János Uzsák
Hrají: Freddie Highmore, Miranda Richardson, Bill Nighy, Sienna Miller, Philip Davis, Gyula Bodrogi, Matthew McNulty, János Gálvölgyi
Freddieho role: malý Jack


Copyright © by Eve for http://highmore-freddie.blog.cz/

The Spiderwick Chronicles

5. září 2010 v 21:31 | Eve
The Spiderwick Chronicles
Poté co se Gracyina rodina přestěhuje do starého záhadného domu, začínají se dít divné věci. Jared najde kroniku Artura Spiderwicka a s ní i neuvěřitelné dědictví rodiny Spiderwicků: tajný svět obývaný fantastickými bytostmi. Nyní jsou Jared, jeho sestra a Simon zataženi do nezapomenutelného dobrodružství při záchraně této říše fantazie. Inspirováno oblíbenou sérií bestsellerů a prošpikováno akčními scénami, Kronika rodu Spiderwicků je "skvělá fantasy pro všechny věkové kategorie!" (Shawn Edwards, FOX-TV).

Český název: Kronika rodu Spiderwicků
Žánr: Rodinný, fantasy, dobrodružný
Délka: 92 minut
Natočeno: 2008 (USA)
Režie: Mark Waters
Hrají: Freddie Highmore, Andrew McCarthy, Izabella Miko, Nick Nolte, Mary-Louise Parker, Joan Plowright, Martin Short, David Strathairn, Seth Rogen
Freddieho role: Jared & Simon Grace (dvojrole)


The Golden Compass

5. září 2010 v 21:24 | Eve
The Golden Compass
Náš svět je jenom jedním z mnoha. Kromě něj existuje nesčetně dalších světů, které se tomu našemu mnohdy podobají. Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Mezi člověkem a jeho daemonem panuje nesmírně silné pouto: vnímají navzájem svoje myšlenky, nálady i pocity. V dětství může daemon měnit podobu podle vlastního přání, ale jakmile člověk dospěje, získá jeho daemon definitivní stálou podobu. V takovém světě žije Lyra Belacqua, dvanáctiletý sirotek vyrůstající pod dohledem scholárů na Jordánské koleji v britském Oxfordu. Poslal jí sem ještě jako malou její přísný strýček, badatel lord Asriel. Lyra ještě nic netuší, ale její život se už brzy od základu změní. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních...

Český název: Zlatý Kompas
Žánr: Fantasy, dobrodružný, rodinný
Délka: 113 minut
Natočeno: 2007 (USA)
Režie: Chris Weitz
Hrají: Nicole Kidman, Sam Elliott, Eva Green, Daniel Craig, Dakota Blue Richards, Freddie Highmore
Freddieho role: Pantaimon (dabing)

August Rush

5. září 2010 v 21:13 | Eve
August Rush
Evan žije v dětském domově, neví, proč ho rodiče opustili nebo zda ještě žijí, on ovšem věří, že ano, protože je po nocích"slyší". Oba jeho rodiče jsou hudebníci. I díky tomu dokáže Evan cítit hudbu víc než kdokoliv jiný. Vnímá ji všude a skrz hudbu se snaží najít i své rodiče. Rozhodne se utéct z domova a hledat štěstí v New Yorku, kde se potká s šíleným Kouzelníkem. Ten je Evanem nadšený, změní jeho jméno na August Rush. Shodou okolností se Evan dostane na Julliard, kde složí symfonii, kterou má uvést na velkém koncertě. Na tom koncertě má vystoupit i jeho matka, o které nic netuší. Najdou se tam? Potkají se nakonec jeho rodiče, když se smutnou náhodou od sebe museli odloučit? Opravdu je hudba všude a my musíme jen pozorně naslouchat? Tento film vás chytne vás za srdce, a když ne za srdce, tak aspoň za uši, Augustovy sóla na kytaru jsou unikátní.

Český název: Melodie mého srdce
Žánr: Drama, hudební, romantický
Délka: 113 minut
Natočeno: 2007 (USA)
Režie: Kirsten Sheridan
Hrají: Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Robin Williams, Terrence Howard
Freddieho role: August Rush/Evan Taylor

Arthur and the Invisibles

5. září 2010 v 21:03 | Eve
Arthur and the Invisibles
Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci. Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence.

Český název: Arthur a Minimojové
Žánr: Dobrodružný, fantasy, rodinné
Délka: 103 minut
Natočeno: 2006 (Francie)
Režie: Luc Besson
Hrají: David Bowie, Freddie Highmore, Madona, Mia Farrow, Snoop Dogg
Freddieho role: Arthur


A God Year

5. září 2010 v 20:35 | Eve
A God Year
Londýnský expert v oboru investic Max Skinner se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství. Přestože chce hodit minulost za hlavu a vinici co nejdříve prodat, v okamžiku příjezdu do čarokrásné oblasti na jihu Francie se začne odvíjet zcela nová kapitola jeho života, v jejímž průběhu v sobě nalezne to, co už od dětství postrádá...

Český název: Dobrý ročník
Žánr: Romantický, komedie, drama
Délka: 118 minut
Natočeno: 2006 (USA, UK)
Režie: Ridley Scott
Hrají: Russell Crowe, Freddie Highmore, Albert Finney, Archie Panjabi, Richard Coyle, Tom Hollander, Kenneth Cranham, Marion Cotillard, Magali Woch, Valeria Bruni Tedeschi, Jacques Herlin, Catriona MacColl, Philippe Bergeron, Nicholas Guest, Abbie Cornish, Samantha Robson, Edita Brychta, Daniel Mays
Freddieho role: mladý Max Skinner

 
 

Reklama

pod menu