Životopis Freddieho

11. března 2010 v 19:18 | Eve

Kariéra

Jeho první herecká role, byla ve filmu Drsný holky, kde ztvárnil roli Sama, syna svobodné matky v Edinburghu ve Skotsku. Freddie poté navázal na televizní představení jakko Happy Birthday Shakespeare, ve kterém hrál Stevena Greena, Mlhy Avalonu, kde hrál mladého krále Artuše, Jack a stonek fazole a I Saw You, kde hrál Oscara Bingleyho.

Freddieho prvním velkým filmem je však Dva Bratři, který vypráví příběh dvou tygřích mláďat, která jsou od sebe oddělena a vzata do zajetí, jen aby se později střetla jako nepřátelé a byla nucena k boji mezi sebou. Freddie v tomto filmu hraje mladého Raoula a natáčel tento film v Kambodži s novorozenci tygřích mláďat. Freddie brzy následoval s vynikajícím výkonem ve filmu Hledání Země Nezemě, kde hraje roli Petera Llewelyna Daviese, chlapce, který inspiroval knihu "Petr Pan" od J. M. Barrieho. Freddie obdržel hodně chvály za tento filmu a za svůj výkon byl nominován na cenu "Screen Actors Guild Award" a vyhrál ceny "Critics Choice Award" a "Golden Satelite Award".

Největší byla asi role Karlíka Bucketa v novém filmu Karlík a továrna na čokoládu. Johnny Depp (ve filmu hraje Willyho Wonku) ho, po spolupráci s Freddiem ve filmu Hledání Země Nezemě, osobně doporučil pro tuto roli. Freddie hrál také v adaptaci knihy, ve filmu 5 dětí a To na základě knihy od E. Nesbitta. Hraje jednu z hlavních rolích - Roberta.

V roce 2006 byl Freddie viděn ve dvou filmech; Dobrý ročník, ve kterém si zahrál mladší verzi Russela Croweho, za který získal nominaci na "Broacast Critics Award" za nejlepšího mladého herce; a Arthur a Minimojové podle knihy Luca Bessona, který tento film sám také režíroval. Film byl novou výzvou pro Freddieho, protože jeho součástí bylo, mimo hrané části, i animovaná část, což znamenalo, že Freddie musel tuto roli nadabovat.

V roce 2007 byl Freddie viděn ve filmu Melodie mého srdce, ve kterém hrál roli Evana Taylora, sirotka, který najde své rodiče prostřednictvím hudby. Také jste ho mohli slyšet ve filmu Zlatý kompas, založeném na populárních knihách Philips Pullmana, jako hlas Pantíka.

V roce 2008 dostal Freddie jednu z jeho nejnáročnějších rolích, kdy se objevil ve filmu Kronika rodu Spiderwicků. Film je založen na knihách Tonua Di Terlizziho a Holly Black. Freddie v tomto filmu hraje dvojčata!

Freddie dokončil natáčení 2. a 3. dílu série "Artur a Minimojové" Luca Bessona. Jejich vydání je stanoveno na rok 2009 a 2010. Freddie také nadaboval hlas Astro Boye, ze stejnojmenného filmu, založeném na populárním anime (televizní seriál založený na komiksu kresleném ve stylu manga).

Také v roce 2010 ztvárnil Freddie hlavní roli v BBC filmu Toast. Jedná se o autobiografický film a Freddie si zahrál 15 letého Nigela Slatera. V tomto filmu se také po 3. setkat při natáčení s Helenou Bonham Carter, která tentokrát ztvárnila jeho nevlastní matku.

Na rok 2011 je stanoveno vydání dalšího filmu, s Freddiem v hlavní roli, Homework. Jedná se o drama, příběh George, který nerad dělá domácí úkoly. Jednoho dne se George skamarádí se Sally, kterou ztvárnila Emma Roberts. A George Sally dlouho tajně miloval...

Osobní život

Freddie se narodil 14. 2. 1992 v Camdenu, v Londýně. Jeho rodiče jsou umělecky založení - jeho matka Sue Latimer je jeho agent, ale mezi její klienty patří i Daniel Radcliffe nebo Imelda Staunton. A jeho otec Edward Highmore je herec. Freddie má mladšího bratra Alberta (Bertie), který se narodil v roce 1995. Highmorovi žijí v domě v Highgate, na předměstí na severu Londýna.

Freddie navštěvoval střední školu v Highgate. V současné době přebývá na Emmanualské koleji, kde se blíží ke konci svého prvního období studia španělštiny a arabštiny. Freddie mluví plyně anglicky a francouzsky. Mluví také rusky. Freddie se dostal na vysokou školu v Cambridge. Své "GCSEs" zkoušky udělal na 10 A* (zkoušky dělal z anglického jazyka, anglické literatury, matematiky, španělštiny, latiny, francouzštiny, zeměpisu, přírodopisu, chemie a fyziky).

Když Freddie není zaneprázdněn natáčením, hraje fotbal s kamarády v parku. Podporuje fotbalový tým Arsenal a učí se hrát na kytaru. Jeho rodina je hodně "semknutá". Všichni čtyři sdílejí pernamentku právě na Arsenal, a když Freddie nebyl ještě plnoletý, tak bylo vždy rodinné rozhodnutí, jakou roli vezme. Obvykle, když musí Freddie odcestovat kvůli herectví, tak jede jeho otec s ním a matka zůstává s bratrem doma.

Freddieho bratr debutoval spolu s Freddiem ve filmu Drsný holky, ale herectví se dál věnoval jenom Freddie. Navzdory slávě jeho staršího bratra, zůstává Bertie úplně normální a nežárlí. Freddie o něm říká, že je velmi spokojený - hraje fotbal, zabývá se hudbou, hraje na klavír a housle.

překlad a úprava © Eve pro http://highmore-freddie.blog.cz/
 


Komentáře

1 Danny Danny | Web | 16. března 2010 v 19:30 | Reagovat

Já to nebudu číst,ono je to jasný.On je typ toho ,,roztomilej,mega talnent,slušňák a chytrej".I když k tý chytrosti...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
pod menu