Další recenze Astro Boye

1. ledna 2010 v 16:00 | Eve |  Rozhovory
Ještě před deseti lety byla situace taková, že každý 3-D animák posadil návštěvníky kin na zadek. Byla to nová technologie, neokoukaná a zajímavá a lidem stačilo, že hrdinové nových animovaných filmů byli plastičtější než Kačer Donald. Doba ale pokročila a dnes je 3-D standardem a pokud chtějí filmaři své dílo prodat divákům, musí se snažit i v ostatních aspektech. Tvůrci Astro Boye se snažili bohužel málo.


Předělávka legendárního japonského seriálu totiž nedopadla tak, jak by si asi fandové animovaných akčních a dobrodružných filmů představovali. Příběh kluka, který se po své smrti stane díky otci - vědci robotem, je totiž dokonalým příkladem scénáristické lenosti a neinvenčnosti. Někdo si tu totiž evidentně myslel, že když se točí animák pro děti, není nutné se příběhem moc zabývat. Bohužel ohraná písnička na téma "dostanu se do problémů, objevím přátele, najdu sám sebe, zachráním město a získám si lásku tatínka" dnes už nikoho nevzruší.

Astro Boy jede naprosto přesně podle šablony, kterou už jsme v kině viděli nejméně stokrát a nemá ani tu nejmenší snahu přijít s něčím novým nebo neokoukaným. Divákům do sedmi let bude možná tahle sbírka klišé stačit, protože ještě nestihli nakoukat dost filmů, ale jejich platící rodiče budou pravděpodobně po pár minutách hledat v sedačce tu správnou polohu, ve které se dá pohodlně usnout a přitom nerušit chrápáním okolí.

Jediné světlejší okamžiky pro starší návštěvníky kina přicházejí ve chvílích, kdy začne nějaká akce. Ta se tvůrcům docela povedla a rozhodně dokáže člověka probrat z polospánku. Bohužel těch rychlých a opravdu zábavných scén není dost na to, aby dokázaly nějak výrazně vylepšit dojem ze zbytku filmu. Po vizuální stránce není Astro Boy také příliš zajímavý a i když je retro stylizace docela fajn, s ničím dalším se animátoři v Imagi nepředvedou.


Astro Boy je jednoduše podívaná jen pro ty nejmladší diváky. Ti budou nejspíš spokojeni, protože dostanou jednoduchou báchorku s veselými i strašidelnými roboty, nějakou tu akci a nic složitého, co by jim udělalo binec v hlavě. Ovšem pro diváky, kteří stále ještě nedostali z hlavy emocionálně narvaný úvod z pixarovky Vzhůru do oblak, je Astro Boy jen ztrátou času a po všech stránkách průměrný nebo spíš podprůměrný animák.
Autor: Mr. Hlad
 


Komentáře

1 Adina - Affs Adina - Affs | E-mail | Web | 1. ledna 2010 v 21:45 | Reagovat

Ahoj, mé problémy s blogem pořád trvají, proto jsem se rozhodla změnit hosting. Mou novou adresu najdeš zde → courteney-cox.pise.cz. Chceš-li zůstat mým SB, napiš mi na mou novou stránku. Děkuju Adina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
pod menu