O obsazení filmu "Karlík a továrna na čokoládu"

6. srpna 2009 v 20:02 | Eve |  Rozhovory
Úryvek z článku "Karlík a továrna na čokoládu - herecké obsazení"
Karlíka hraje Freddie Highmore, který se s Deppem v krátké době setkává podruhé. V roce 2004 šlo do kin kritiky i diváky vysoce ceněné drama Hledání Země nezemě. Když se Karlík dostal do výroby, bylo Highmoreovi dvanáct let, ale v té době měl za sebou již několik hlavních rolí ve filmech primárně určených dětskému publiku (Five Children and It, Dva bratři).

Představil se také jako malý král Artuš v minisérii z produkce TNT Mlhy Avalonu. Grey k tomu říká: "Do role vnáší velké emoce. Ale to takovým způsobem, že obrazně řečeno nevidíte žádné nitě, které by jeho postavu rozhýbaly jako loutku. Vlastně ho vůbec nevidíte pracovat. Touto schopností tak trochu předběhl svůj reálný věk." Sám Burton pak o Highmoreově výkonu říká: "Má v sobě velký potenciál a zároveň není falešný, čehož se dosahuje velmi těžko i zkušenému herci. Má schopnost vyvolat emoce, aniž by promluvil a nebo tak říkajíc tlačil na pilu. Tohle žádný režisér nemůže herci přikázat. Buď to v sobě máte a nebo ne. Tato Freddieho schopnost byla pro film naprosto zásadní."

Podle Highmorea působí Karlík tak silně kvůli tomu, že je "běžným chlapcem. Nemá žádné zvláštní nadání či výjimečné vlastnosti. Po pravdě řečeno, má toho jen velmi málo. Jen svou rodinu. Jeho silnou zbraní však je, že myslí na ostatní a je k nim pozorný. Když se jeho sny naplní a on jde do továrny, myslím, že lidé mu to přejí, protože si to zaslouží." Zanuck v tomto smyslu říká: "Z Freddieho vyzařuje duch čistoty a dobroty - co je však důležité, že v tom působí přirozeně." "Dobrota na plátně někdy působí pěkně na nudně a uměle," připouští jeho filmová maminka Helena Bonham Carter, která s Highmorem poprvé pracovala v roce 1999 na komedii Women Talking Dirty. "Je sice pravda, že filmový Karlík je dobrá duše s těmi správnými prioritami. Není tak zkažený jako ostatní čtyři děti. Ale zároveň nesklouzne do polohy suchara, což se u tohoto typu rolí mnohdy stává," říká Bonham Carter.
 


Anketa


Komentáře

1 Rézi...Aff Rézi...Aff | Web | 7. srpna 2009 v 10:43 | Reagovat

Karlíka zahrál Freddie moc hezky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
pod menu