Arthur a Minimojové - Zajímavosti

19. července 2009 v 20:16 | Eve |  Arthur a Minimojové
  • Na anglickém dabingu hlavních postav pracovali například popová královna Madonna, rapper Snoop Dogg nebo herec a zpěvák David Bowie. V Německu namluvil hlavního hrdinu Bill Kaulitz ze skupiny Tokio Hotel. To mu, spolu s účastí na místní premiéře filmu, přineslo další vlnu úspěchu.
  • V hlavních rolích v českém znění uslyšíme Jana Battěka (Arthur), Lucii Vondráčkovou (princezna Selenie), Tomáše Juřičku (Max) a Aleše Procházku (Maltazard).
  • Snímek Arthur a Minimojové nedávno získal prestižní ocenění IMAGINA Price 2007 za celovečerní film. Jde o velikou událost týkající se evropské digitální tvorby, konkrétně nových 3D technologií. Letos zde soutěžily filmy jako Auta, Eragon nebo Piráti z Karibiku. I přes tak silnou konkurenci Arthur zvítězil.
  • Filmaře 'stál' film 65 milionů Euro.
  • Na filmu se pracovalo cca 7 let (od roku 1999-2006)

Rozpis natáčení:
1999: Luc Besson a koproducent Emmanuel Prévost se rozhodli natočit film inspirovaný obrázkem, který jim zaslal Patrice Garcia. Brzy na to se Emmanuel Prévost rozhodl zapojit do projektu společnost BUF Compagnie, která se specializuje na filmové efekty v trojrozměrné animaci.

2001: Vzniká krátký pilotní snímek k filmu, aby mohl být spuštěn zbytek produkce. Jsou vystavěny první scény ve studiích v St. Ouen, nedaleko Paříže. Patrice Garcia se postaral o režii pilotního snímku a společnost BUF Compagnie o 3D animace.

2002: Pierre Buffin na okraji Paříže staví studio, kam se za dva roky stěhuje štáb a technici.

2002: Následující 3 roky ve studiu výtvarníci pracují na designu fascinujícího magického světa.

2003: Patrice Garcia dokončuje storyboard. Zásadní pomůcku, díky které může BUF Compagnie sestavit rozpočet na 3D animace filmu.

2003: Výtvarníci začínají s tvorbou 3D loutek. U některých z nich šlo o proces, který trval až do úplného konce natáčení.
Pomocí speciální techniky, vyvinuté BUF Compagnie, mohl Luc Besson konečně uplatnit své zkušenosti s režií živých herců, když podle storyboardu Patrice Garcii s herci nafilmoval reálné sekvence a pak připravoval zvukovou stopu. Všechny reálné sekvence mohly být později využity při počítačových animacích.

Jaro 2005: Luc Besson točí živé akční sekvence s Freddiem Highmorem a Miou Farrow. Koncem roku 2005 už mají animátoři hotovou hrubou verzi filmu.

2006: Natáčení dabingu a ruchů. Film je sestříhán, a vzniká finální verze.

© highmore-freddie.blog.cz
 


Komentáře

1 Renča Affs:-) Renča Affs:-) | Web | 20. července 2009 v 6:20 | Reagovat

Tento film se mi moc líbil a těším se na 2 :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
pod menu